Du är här

Konferensförfrågan

Boka rum & frukost

Kontakta oss

Arken Hotel & Art Garden Spa
Nordatlanten 100, 418 34 Göteborg           
Telefon : +46 31-726 25 00
Telefax: +46 31-726 25 01
Email: info@arkenhotel.com


 

 

Hotell/Reception
Telefon: 031-726 25 00
Fax: 031-726 25 01
info@arkenhotel.com
Bokning av rum, paket och Art Garden Spa
Telefon: 031-726 25 08
Fax: 031-726 25 01
bokning@arkenhotel.com
Konferensavdelning/Konferensbokning
Telefon: 031-726 25 05
Fax: 031-726 25 01
konferens@arkenhotel.com
Restaurang
Telefon: 031-726 25 40 / 726 25 36
Fax: 031-726 25 01
restaurangen@arkenhotel.com

Bokningens öppettider är: 
Måndag–torsdag kl. 08.00–18.00,
Fredag kl. 08.00–17.00,
Lördag kl. 10.00–15.00,
Söndag kl. 12.00-16.00.

Art Garden Spa
Telefon: 031-726 25 51
Fax: 031-726 25 01
spa@arkenhotel.com


KONTAKTPERSONER

VD/Ägare
Lars-Olof Oskarsson,  0707-88 70 50
larsolof.oskarsson@varbergsstadshotell.com
Ägare
Anna Riis, 0707-88 70 52
anna.riis@varbergsstadshotell.com
Hotelldirektör
Maria Botéus, 031-726 25 24
maria.boteus@arkenhotel.com
Restaurangchef
Anders Renström, 031-726 25 40
Anders.Renstrom@arkenhotel.com

Kökschef
Sebastian Brynte, 031-726 25 26
sebastian.brynte@arkenhotel.com

Behandlings- och Produktansvarig Art Garden Spa
Adelaida.Rydahl@arkenhotel.com

Receptions- & bokningchef
031-726 25 09
Vikarierande receptions- och bokningschef Josefin Linnerfjord
Magdalena Scheja (Föräldraledig)

Konferenschef
Daniel da Silva, 031-726 25 25
daniel.dasilva@arkenhotel.com

Spachef Art Garden Spa
Adelaida Rydahl, 031- 726 25 45
Adelaida.Rydahl@arkenhotel.com

Marknad

0340-69 01 20

Elin Vilanta, (digitala medier)
Carolina Ehn, (tryckmaterial)

Telefontid: Vardagar 8.30-11.00
marknad@arkenhotel.com

Annonsförsäljning hänvisas till vår mediabyrå Scream, 031-60 43 79

Vaktmästeri
Staffan Kihl, 031-726 25 07, 0707-88 50 35
staffan.kihl@arkenhotel.com
Ekonomichef
Fredrik Sörstrand, 0707-88 50 42
fredrik.sorstrand@varbergsstadshotell.com
Husfru
Emma Kvarnström, 031-726 25 28
emma.kvarnstrom@arkenhotel.com
Försäljning
Håkan Blomdahl, 0709-27 84 13
hakan.blomdahl@arkenhotel.com
Jan Billing, 0707-88 70 53
jan.billing@arkenhotel.com

Ring upp mig